Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!
Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!
Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!

Jak zostać swoim przyjacielem i w zasadzie do czego nam to potrzebne ?

Podstawą sukcesu w każdej dziedzinie życia jest życie w zgodzie ze sobą i traktowanie siebie jak swojego najlepszego przyjaciela.

Być może wydaje Ci się to dziwne, albo niezrozumiałe. Jak można być „swoim przyjacielem”? O co tutaj chodzi ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że szczęście tak na prawdę nie zależy od pieniędzy, zdrowia, kariery, przyjaciół… to wszystko tylko pewne jego składniki, które każdy może dobierać sobie wedle potrzeb. Aby Ci było łatwiej to robić zostań najpierw swoim najlepszym przyjacielem

Nie mamy nikogo kto byłby nam bliższy niż my sobie. To jest fakt. To wynika zarówno z dystansu fizycznego jak i psychicznego. To czy będziemy dla siebie najlepszym przyjacielem, to już kwestia wyboru i naszych działań.
Sprawdźmy zatem co to znaczy „być przyjacielem samego siebie”.

Dla mnie jest to pozytywna postawa i forma kontaktu z samą sobą tzn:

 • rozumienie i akceptacja siebie,
 • wspieranie i lubienie siebie,
 • pomaganie sobie,
 • traktowanie siebie z szacunkiem i
 • bycie ważnym dla siebie.

Jak to stosuję na co dzień ?

 1. Założyłam, że Świat jest dobry
 2. Uwierzyłam, że jestem wartościowa, że sama mogę sobie wiele dać i zaczęłam od tego co najtrudniejsze – od sympatii i zaufania do samej siebie (trenowałam codziennie przez 1 rok ! ),
 3. Zrozumiałam, że jestem częścią czegoś większego. Częścią życia, natury, energii. To dało i daje nadal poczucie czasu i to, że zdążę ze wszystkim czego pragnę.
 4. Nauczyłam się odpoczywać tzn.: przestałam planować każdą wolną chwilę ! Dałam sobie wolny czas bez planu ! Włosi to nazywają „dolce far niente”- słodkie nieróbstwo 😀
 5. Wszystko co powyżej dało mi odwagę do przyznania się do swoich deficytów, cech, które sprawiają mi kłopot i co najważniejsze dało mi siłę do pracy nad nimi. Nazywam ten proces ciągłym doskonalenie siebie !
 6. Pamiętam również o swoim ciele. Daję mu uważność i sprawdzam czy moje mięśnie są rozluźnione. Świadomie odpuszczam napięcie w ciele, gdy je tylko poczuję.

Jestem swoim najlepszym przyjacielem , na którym mogę zawsze polegać. Zobaczyłam świat i rzeczywistość na nowo. Bez lęku, strachu i obaw. Doświadczam autentycznej radości, mocy, wolności, inspiracji wypływającej z mojego poczucia bycia, mojej świadomości istnienia. To poczucie spełnienia i nieskończonej przestrzeni, jaka przede mną się roztacza. Przestrzeni pełnej nieskończonych możliwości, barw, kształtów, form, nieznanych mi jeszcze prawd i wymiarów życia.

Pamiętaj ! Masz duży wpływ na swoje życie i jego jakość !

Zależy to tylko od Ciebie !

Zaproś mnie do wsparcia swoich marzeń i skorzystaj z bezpłatnej pierwszej sesji.

Katarzyna Wnękowska
Certyfikowany Coach CoachWise

tel.kom.
501 123 862