Jak najbliżej szczęścia ;-)

Wiecie, że zadowolenie z siebie i swojego życia powoduje inne nastawienie mózgu i dostrzeganie możliwości rozwiązań Waszych codziennych wyzwań ?

Będąc ostatnio u znajomych na imprezie rozmawiałam z ludźmi o ich codziennym życiu. I wiecie co ? Prawie wszyscy na coś narzekali, na pracę męża, na to, że od życia nie można chcieć więcej uśmiechu, spełnienia i szczęścia, na swoją pracę. Tylko jedna osoba mówiła z błyskiem w oku, z zaangażowaniem i uśmiechem o swojej pasji – organizowania różnych przedsięwzięć. Pomyślałam sobie, że dobrze by było zainspirować Was do poszukania Waszego szczęścia, pokazać Wam czym szczęście jest dla innych. Może wtedy łatwiej Wam będzie dostrzec Wasze szczęście.

No to zaczynamy…

Nie ma się co nakręcać, że nasze życie musi być superfajerwerkowe, ale można przebierać nogami i po prostu próbować, żeby było fajnie. Bo jak przestaniesz przebierać nogami to już koniec. W biznesie i w życiu w dużej mierze liczy się wynik. Dobrostan psychiczny człowieka jest silnie związany z tym co się realnie dzieje, co sobie namiesza w głowie.

Miłosz Brzeziński konsultant biznesu,
trener i coach ICC, Konsultant CNBC Biznes i TVN

Jestem pewna, że szczęście nie powinno być ściągane, podpatrywane czy inspirowane słowami nawet bardzo mądrych ludzi, filozofów, terapeutów, bo tak na prawdę staje się wtedy pustym pojęciem. Bo szczęście to moim zdaniem, absolutny komfort – powiem górnolotnie – bycia w zgodzie ze sobą na co dzień. To proces poznawania siebie, swoich potrzeb, nauka życia w zgodzie ze sobą i światem. Miłość do siebie i świata. Nabywanie umiejętności pełnego bycia Tu i teraz.

Maria Rotkiel specjalistka public relations,
psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna

Szczęście nie istnieje w czasie. Odwieczne zawołanie carpe diem, chwytaj chwilę, nieuchwytny moment – wzywa nas do poszukiwania szczęścia, a jednocześnie instruuje, jak to zrobić. Ostrzega, że szczęścia nie da się odłożyć na później, ani znaleźć kiedyś, gdzieś. Szczęście przydarza się tylko w Teraz.

Wojciech Eichelberger psycholog, psychoterapeuta, autor wielu
bestsellerowych książek m.in.”Zatrzymaj się”, „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć”

Szczęście budzi się wtedy kiedy jesteśmy w relacji. Chwile pełnego szczęścia, które sobie przypominam, można sprowadzić do tego, że przeżywam coś z innymi ludźmi. Jestem szczęśliwa, kiedy ktoś gra moją sztukę i rozmawiam z tą osobą. Jestem szczęśliwa, kiedy czuję, że mam w brzuchu dzieciaka i przytulam się do męża. Albo gdy leżę z dziećmi na hamaku i sypią się na nas płatki jabłoni…

Katarzyna Wasilewska psycholożka, pisarka,
redaktorka magazynu „Focus”, felietonistka „Filmu”

Szczęście to dla mnie chwile z najbliższymi, na przykład w jesienny wieczór przy świecach o energetyzujących kolorach; to osiąganie wyznaczonych celów biznesowych; widok silnego, docenionego, zadowolonego ze swoich efektów Klienta; pływanie nago w morzu, pod osłoną nocy 😉 Szczęściem jest też słońce. A jak myślę o słońcu to widzę swój balkon z pięknymi kwiatami i przylatujące ptaki, które znajdują pożywienie w donicach. Widzę też siebie siedzącą na fotelu z książką w ręku. Obrazy szczęścia, które mi się nasuwają jako pierwsze związane są z lenistwem. Jestem niesłychanie zapracowaną osobą, więc tym bardziej są dla mnie ważne 🙂

A jak jest u Ciebie ? Odkryłaś / odkryłeś swoje szczęście ? Co dla Ciebie jest szczęściem ? Gdzie go zaczniesz szukać ?

Może podzielisz się ze mną swoim szczęściem ? Będzie mi niezmiernie szczęśliwie 😉

Opinie na temat szczęścia zaczerpnięte zostały z książki pt.”Dekalog szczęścia”, Beaty Pawłowicz