Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!
Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!
Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!

MARZENIA TO PODSTAWA

Marzenia mają moc, siłę i energię. Nadają życiu sens i blask. Motywują do przestawiania świata. Ich realizacja zazwyczaj łączy się z wysiłkiem. I choć jest on ogromny przynosi wspaniałe efekty

Marzenia jednak mają jedną wadę – są ulotne…

Oto najważniejsza zasada dotycząca tworzenia własnych marzeń: Im marzenie jest bardziej szczegółowe, tym większą posiada moc. Im więcej zmysłów angażuje, tym większa jest ich moc.

Co zatem zrobić, aby marzenie posiadało moc ?

Wizualizację, która jest dookreśleniem Twojego marzenia, odpowiedzią na następujące pytania: Co Ci daje realizacja marzenia? Jak się wtedy czujesz? Kim jesteś? Jakie masz relacje z najbliższymi? Co jest dla Ciebie ważne? Co chcesz osiągnąć? Czego chcesz się nauczyć? Co chcesz stworzyć? I wiele, wiele innych pytań dotyczących szczegółów.
Pomaga w tym również stworzenie obrazu Twojego marzenia. Może to być kolaż (z fr. collage). Podobnie jak malarz zaczynasz od szkicu – ogólnikowej, mglistej, niesprecyzowanej myśli – do którego dzień po dniu dodajesz trochę szczegółów – więcej linii i walorów, więcej koloru i wzorów, więcej dźwięków i rozmów więcej emocji i energii. Wycinasz, wyklejasz, manipulujesz i zmieniasz, dodajesz i odejmujesz niczym grafik korzystający z programu Photoshop bądź twórcy filmowi montujący filmy cyfrowo. Potem dopracowany przez Ciebie obraz pomaga Ci w mózgu stworzyć hologram
*, który zaczyna przyciągać informacje od innych ludzi i z innych źródeł, a Twój mózg dostarcza Ci stanów olśnień i tzw. „aha!”. Zaczynasz dostrzegać związki, których nigdy wcześniej nie widziałaś/eś. Zauważasz rozwiązania, które nigdy wcześniej nie przychodziły Ci do głowy.

Potem pozostaje stworzenie planu realizacji marzenia oraz nauczenie się spostrzegania chwil olśnienia i odczucia „aha!” jako przejścia i drogowskazy.

Do spełnienia marzeń wystarczy, jak zauważa Paulo Coelho, brazylijski pisarz, „wewnętrzna dyscyplina i świadomość stawianych przed sobą celów”. Tylko tyle i aż tyle.

Zapraszam Cię na krótki film.

https://www.youtube.com/watch?v=E2X8SHixNdo

Powodzenia

Zaproś mnie do wsparcia Twoich marzeń i zapisz się na bezpłatną pierwszą sesję.

*Więcej na temat hologramów możesz przeczytać w książce Susan Ford Collins pt. „Radość sukcesu”, 2004, str.76 i 77